KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9366523
*
nr 936 6523
Aina Larsson
(f. 1935), Sverige
Akvarell, Aina Larsson (f. 1935), Rödklöver i mitt fönster, 45x66
Aina Larsson, född 1935, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 januari 2015
kl 18:28:33
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aina larsson akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:32
-
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:10
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57
-
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:13
-
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:43
-
6382 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Themsen med Towe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:04
*
Aina Larsson
Aina Larsson, född 1935, svensk målare.
nr 936 6523
Aina Larsson
(f. 1935), Sverige
Akvarell, Aina Larsson (f. 1935), Rödklöver i mitt fönster, 45x66
Aina Larsson, född 1935, svensk målare.
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 januari 2015 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aina larsson akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:32 -
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:10 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57
-
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:13 -
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:43 -
6382 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Themsen med Towe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:04



